سقف شیروانی

انواع سقف شیروانی

سقف شیروانی یکی از سقف هایی است که بیشتر در ویلا استفاده می شود. سازه این سقف دارای دو ضلع شیب دار است. بنابراین ، از سایر سقف ها به راحتی قابل تشخیص است. در ساخت یک سقف ، از مواد مختلفی استفاده می شود ، و به منظور تکمیل این مقاله ، ما در مورد انواع مختلف آنها مطالبی ارائه خواهیم داد.

انواع سقف شیروانی

همانطور که قبلاً اشاره شد ، سقف شیروانی به دلیل ساختار آن به راحتی از سایر سقف ها قابل تشخیص است. در ساخت این سقف از مواد مختلفی مانند چوب ، سفال ، فلز ، تخته سنگ ، چوب و … استفاده می شود. نکته مهمی که در انتخاب سقف باید در نظر گرفت توجه به شرایط آب و هوایی منطقه برای انتخاب درست است.
هر یک از مصالح به کار رفته در ساخت سقف شیروانی ویژگی های خاص خود را دارد و باید در مکان مناسب استفاده شود. علاوه بر این ، مقدار بودجه ای که برای این کار اختصاص داده اید عامل دیگری است که باید هنگام انتخاب سقف در نظر گرفته شود. نوع معماری ویلا و رنگی که در ذهن دارید از دیگر نکات موثر در انتخاب هستند

سقف شیروانی فلزی

سقف شیروانی فلزی یکی از انواع این سقف است و از نامش پیداست که از فلز در ساخت آنها استفاده شده است. استفاده از این سقف در مکان هایی که امکان آتش سوزی در آن است بسیار کاربردی است ، زیرا قابل احتراق نیست.
این سقف از مقاومت بالا و طول عمر بالایی برخوردار است. در این سقف ها به طور کلی از پنل های گالوانیزه بکار می رود. قیمت سقف های فلزی از انواع دیگر سقف ها بیشتر است.

سقف شیروانی چوبی

همانطور که از نام آن پیداست از چوب برای ساخت این سقف ها مورد استفاده قرار می گیرند. از نکات برجسته این سطوح زیبایی آنها است. یکی از بهترین چوب هایی که می شود برای ساخت این نوع سقف استفاده کرد ، سرو است.
این چوب از دارای سختی زیادی است و به دلیل ساختار خاص خود ، در مقابل پوسیدگی و هجوم حشرات مقاومت بالایی دارد. با این وجود ، استفاده از سقف چوبی برای مکانهایی که خطر آتش سوزی زیاد است مناسب نیست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *