پلی کربنات چیست؟

پلی کربنات چیست

پلی کربنات یکی از سخت ترین ماده شفاف است و جایگزینی مناسبی برای شیشه در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود. رزین پلی کربنات توسط دکتر دانیل فاکس در جنرال الکتریک پلاستیک در سال ۱۹۵۳ تولید و برای اولین بار در سال ۱۹۵۸ به بازار عرضه شد.
ورق های مختلفی در سال ۱۹۶۸ تولید و به بازار عرضه شد. تنوع زیاد ورقهای پلی کربنات موجب استفاده از آنها را در هر نوع سازه ، و در کنار هر نوع مصالح فراهم کرده و کاربردهای گسترده ای داشت. تنوع رنگی و توانایی آن در تأمین سایه و انتقال نور به میزان ۳۵ تا ۸۲٪ که از نظر طراحی و هماهنگی با رنگ سایر مواد از طیف ویژه ای برخوردار است.
ورق تخت پلی کربنات ، ظاهری شیشه مانند در ابعاد ۳.۵ ۲.۵ ۲.۵ / ۲ متر تولید می شود. این صفحه دارای یک لایه ضد اشعه ماورا بنفش است تا از اشعه خورشید محافظت کند. همچنین می توانید یک کاغذ دو طرفه UV سفارش دهید ، این کاغذ در ضخامت ۱۰ ۱۲ ۲ ۲ ۳ ۴ ۶ ۸ mm تولید می شود ، علاوه بر رنگ (شیشه ای) ، دارای تمام رنگ های اصلی آبی ، زرد ، شیری ، برنز ، سبز ، قرمز است این ورق در دو قسمت طول و عرض قابل خم شدن است که مزیت آن وزن بسیار کم آن است. از این ورق ها در انواع سقف ها ، پارکینگ ها ، دیوارهای سوله و … استفاده می شود.
عوامل جوی و بلایای طبیعی مانند زلزله از مهمترین عوامل در انتخاب مصالح ساختمانی مناسب هستند.به دلیل شفافیت ، مقاومت در برابر ضربه و دوام ورق پلی کربنات ، استفاده از آن در لیست مصالح ساختمانی در نظر گرفته شده است. وزن سبک ورق پلی کربنات علاوه بر عدم تحمیل وزن اضافی به ساختار موجود که عامل بسیار مهمی در مقاومت در برابر زلزله است ، در حمل و نقل آن نیز نقش مهمی دارد ، زیرا در تعداد بسیار کمی و با وزن بسیار کم قابل حمل است. هزینه های مربوطه و ترافیک مربوطه را کاهش می دهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *