کاربرد ایرانیت فایبرگلاس

ایرانیت چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

کاربرد ایرانیت فایبرگلاس بی شمار است. اصطلاح ایرانیت معمولاً به ورق های راه راه گفته می شود و به عنوان روکشی برای سطوح مختلف در صنعت ساختمان استفاده می شود. بسته به نوع ماده ای که در ساخت آن استفاده شده است ، این پوشش در بازار مصالح ساختمانی ایران با نام های دیگری مانند فایبرگلاس ، آزاریت و اترنت شناخته می شود.
پانل های ایرانی می توانند پوشش بسیار خوبی برای سقف و دیوار ساختمان ها باشند. ایرانیت در برابر گرما ، آب و رطوبت مقاوم است. بنابراین ، در بسیاری از مناطق بارانی کشور ، به جای استفاده از پوشش های روغنی مانند ایزوگام یا سقف های ساختمانی ، از این ماده به عنوان پوشش سقف در برابر آب باران استفاده می شود.

انواع ایرانیت فایبرگلاس

ایرانیت فایبرگلاس انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می باشد :

۱. ایرانیت فایبرگلاس رولی
۲. ایرانیت فایبرگلاس برش خورده
۳. ایرانیت فایبرگلاس نیمه جامد

رولی :

اولین و متداول ترین نوع فایبرگلاس نوع رول است. این نوع فایبرگلاس در اندازه های مختلف و متناسب با نیاز مشتری به فروش می رسد. کاغذ فایبرگلاس بصورت رول فروخته می شود و در رنگ های متنوع و همچنین بی رنگ عرضه می شود.

برش خورده :

فایبرگلاس برش خورده به عنوان کاغذ فایبرگلاس نیز شناخته می شود. این نوع فایبرگلاس ایرانی همان مدل رول یا پیشخوان است که به صورت پانل هایی در اندازه های خاص ارائه می شود. ورق های فایبرگلاس مانند نمونه های کوئیلینگ دارای طیف رنگی گسترده ای هستند و می توانند در ساخت و طراحی بسیاری از فضاها مورد استفاده قرار گیرند.
ناگفته نماند که بسیاری از تولیدکنندگان فایبرگلاس با کاهش قابلیت ارتجاعی آنها با پلیمرهای مقاوم ، سختی ورق ها را افزایش می دهند. از دیگر کاربرد ایرانیت فایبرگلاس ایرانی می توان به پوشاندن دیوارهای مرغداری ، سقف توالت ، انبارها و فضاهای کوچک و همچنین ساختن آبخوری های ساختمانی اشاره کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *