ورق های شیروانی

ورق های شیروانی

ورق های شیروانی از زمان های بسیار قدیم کاربرد های بسیاری داشته اند. در گذشته ، بیشتر مناطق شمالی کشور از خاک رس سقف های شیروانی درست می کردند. پس از مدتی برای ساخت این سقف ها از سیمان استفاده کردند. امروزه با وجود تنوع صفحات و سایر مصالح ، از ورق های شیروانی برای ساخت این سقف ها استفاده می شود. در این مقاله می خواهیم با انواع ورق های سقف و مشخصات آن ها آشنا شویم.

ورق شیروانی چیست ؟

ورق های شیروانی ورق هایی هستند که مواد پایه آن ها از جنس استیل یا آهن است و مخصوصاً توسط ماشین تولید می شوند ، همچنین این ورق ها در اشکال و اندازه های مختلف و به صورت رنگی در بازار موجود هستند و این ورق های شیروانی رنگ مورد نظر را در اجاق می گیرند و با حرارتی که به آن ها داده می شود رنگ تثبیت می گردد.
کیفیت پوشش ورق می تواند قیمت روز ورق های بام رنگی را تحت تأثیر قرار دهد. پوشش رنگی در دو مرحله روی ورق تشکیل شده و حداقل ۲۰ میکرون ضخامت دارد.

علاوه بر اندازه و ضخامت تأثیرگذار بر قیمت ورق های سقف رنگی ، نوسانات دلار و همچنین قیمت آهن و فولاد و قیمت پوشش کوره بر قیمت این پانل ها تأثیر می گذارد. قیمت ورق های بام رنگی یا قیمت ورق نیز بسته به مواد و درخشش آن متفاوت است.
برای اطلاع از قیمت ورق شیروانی می توانید به وب سایت بورس آهن مراجعه کنید یا می توانید از کارشناسان خبره ما در بخش فروش کمک بگیرید و با ما تماس حاصل نمایید.

ورق های شیروانی سینوسی

انواع ورق های سقف شامل ورق سقف ذوزنقه ای ، ورق های سقف کرکره ای سینوسی ، ورق سقف سینوسی ، ورق سقف شادولین ، ورق سقف سفالینه پالرمو ، ورق سقف سفالی ژنو می باشد. علاوه بر کاربرد ، ظاهر آن ها نیز مانند طرح و رنگ باید در هنگام انتخاب ورق در نظر گرفته شود.
ورق های شیروانی عمدتاً در ضخامت های ۰.۵ تولید می شوند. طول این پانل ها را می توان مطابق درخواست مشتری تولید و تهیه کرد اما فقط می توانند ۱۰۰ یا ۱۲۵ سانتی متر عرض داشته باشند. ضخامت این صفحات از ۰.۳ تا ۱ میلی متر است.

بسته به نوع کاربرد ، این ورق ها می توانند بی رنگ یا رنگی باشند. پانل های سقف برای پوشش سقف کارگاه ، پشت بام ، سقف شیب دار ، ورودی پارکینگ ، سوله ، ورودی ، آلاچیق و سقف های معلق استفاده می شود. از جمله ویژگی های مثبت این ورق ها می توان به سبک بودن ، مقرون به صرفه بودن ، سرعت اجرای بسیار بالا و همچنین مقاومت در برابر زلزله اشاره کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *