ایرانیت سیمانی

قیمت و ابعاد استاندارد ایرانیت سیمانی

قیمت ایرانیت سیمانی

این محصول با مواد اولیه مختلف ساخته شده و به صورت پیش ساخته در بازار عرضه می شود، همین تنوع مواد اولیه باعث تنوع قیمت های ایرانیت در بازار شده است. در مناطقی که میزان بارندگی زیاد است از سقف های شیروانی یا ایرانیت استفاده می شود، تفاوت این دو در خصوصیات شیمیایی و شکل ظاهری آن هاست.
نصب و اجرای ایرانیت بسیار ساده است و در جنس های مختلفی از جمله فایبرگلاس ، ورق گالوانیزه و پنکوسیم تولید و عرضه می شود. محصول ذکر شده به دو شکل ساده و موج دار ارائه می شود و قیمت ایرانیت بسته به کیفیت ، ترکیب و شکل ظاهری آن متفاوت است.

آگاهی پیدا کردن در مورد قیمت ایرانیت سیمانی سوال اصلی دیگری است که مشتریانی که مایل به خرید این نوع سقف هستند می خواهند از آن مطلع شوند. از آنجا که سقف شیروانی ایرانیت یکی از مناسب ترین و پرکاربردترین پوشش های سقف است و در بیشتر مکان ها مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین ، عوامل و پارامترهای مختلف که نقشی تعیین کننده دارند می توانند قیمت ایرانیت را تعیین کنند.

ابعاد استاندارد انواع ایرانیت

ابعاد ایرانیت سیمانی:

ورق های ایرانیت سیمانی برای سقف سازی یا استتار در اشکال سینوسی ، ذوزنقه ای و شادولایی و صاف ، همچنین در تیپ های مختلف و در ضخامت های دلخواه مشتری به صورت صاف یا موجدار تولید و عرضه می شود. ابعاد استاندارد ورق ایرانیت سیمانی به شرح زیر است:

  • طول ۱.۵ متر و عرض ۱.۱ متر
  • طول ۲ متر و عرض ۱.۱ متر
  • طول ۲.۵ متر و عرض ۱.۱ متر
  • طول ۳ متر و عرض ۱.۱ متر

ابعاد ایرانیت پلاستیکی:

طول هر رول مطابق سفارش مشتری است که در عرض های استاندارد ۱ تا ۴۰/۱ متر ، ۲ متر ، ۵/۲ متر و ۳ متر تولید می شود.
وزن هر متر مربع حدود نیم کیلوگرم تا یک و نیم کیلوگرم است.
ابعاد این ورق ها در دو اندازه (۲۴۳) * (۵۰۲) سانتی متر و تقریباً ۱۲/۶۰ متر مربع با وزن تقریبی ۳۳ کیلوگرم و اندازه دیگر ۳ * ۲ متر برابر ۶ متر مربع و وزن تقریبی ۱۶ است. کیلوگرم.

ورق ایرانیت موج دار چیست ؟

ورق های ایرانیت سیمانی موجدار یا ورق های سیمانی الیافی از مخلوط سیمان و الیاف تقویت کننده ساخته شده اند و یکی از نیازهای ساختمان های مدرن هستند. سیمان علاوه بر کاربرد در مصالح ساختمانی ، کاربرد های فراوان دیگری نیز دارد.
نمای سیمانی نیز جایگاه ویژه ای به عنوان پوشش دیوار پیدا نموده است. مواد اصلی ورق ایرانیت سیمانی مواد معدنی (سیمان ، میکروسیلیس و غیره) است که با الیاف سلولزی طبیعی و پلی وینیل الکل مصنوعی تقویت می شود و با روش هاچک تولید می گردد.

در اینجا برخی ویژگی های محصول ایرانیت سیمانی را نام می بریم :

  • سازگاری با محیط زیست
  • اقتصادی و با دوام بالا
  • وزن سبک
  • آزبست ندارد
  • مقاومت بالا

بررسی ایرانیت سیمانی

وزن ایرانیت سیمانی بیشتر از ایرانیت فایبرگلاس است.
ایرانیت ها به سه شکل صاف ، موجدار و لوله ای در بازار مصالح ساختمانی تولید و عرضه می شوند.
به ایرانیت پنکوسیم با یک لایه ضخیم، اترنیت و به ایرانیت سیمانی لوله ای شکل، آزیت نیز گفته می شود.

پنکوسیم چیست و چگونه تولید می شود ؟

پنکوسیم ماده ای است که از ترکیب سیمان و پنبه به دست می آید.
برای تهیه پنکوسیم ، ابتدا پنبه و بتن را به نسبت ۳ به ۷ در یک مخزن بزرگ می ریزند. سپس ۱۰ برابر بتن ریخته شده آب در مخزن ریخته می شود. مواد موجود در مخزن با استفاده از میکسر بتن به مایع تبدیل می شوند. سوسپانسیون حاصل تخلیه شده و روی پارچه نمدی بزرگی پهن می شود تا آب ماده حاصل از آن جدا شود و خمیر اولیه پنکوسیم تشکیل شود. سپس نوبت قالب گیری است. در این روند ، بسته به نوع ایرانیت ، الگوها متفاوت است.

پنکوسیم موج دار و پنکوسیم صاف هر دو زیر پرس می روند؛ اما پنکوسیم لوله ای قالب متفاوتی دارد. برای تهیه پنکوسیم های لوله ای ، خمیر پنکوسیم را بر روی یک میله فلزی استوانه ای ریخته و پس از خشک شدن خمیر ، میله را برداشته و ایرانیت اطراف را سنباده می زنند تا لوله حاصل کاملاً صاف و یکدست شود.

ویژگی ها و کاربرد پنکوسیم

مقاومت ایرانیت سیمانی بسیار بیشتر از ایرانیت فایبرگلاس است که فقط به صورت ورق در اندازه های خاص ارائه می شود. از پنکوسیم می توان به عنوان روکش سقف و دیوار استفاده کرد. تمام کاری که شما باید روی سقف انجام دهید اتصال پیچ ها به صفحات پنکوسیم است.
پنکوسیوم شکننده است و انعطاف پذیری ندارد. به خاطر این نکته از ایرانیت پنکوسیم هرگز در زیر زمین و بین طبقات یک ساختمان استفاده نمی شود ، زیرا وزن خاک می تواند به مواد آن آسیب برساند.
از پنکوسیم لوله ای شکل برای پوشاندن لوله های آب و گاز در فضای باز استفاده می شود.

طریقه نصب ایرانیت سیمانی

باید گفت که ساختار زیرین و همچنین نوع نصب بیشترین تأثیر را در مقاومت و همچنین در ضد آب بودن انواع ایرانیت ها دارند. حتی اگر از ایرانیت پلاستیکی یا ورق های آهن گالوانیزه استفاده کنید ، نصب نامناسب باعث پوسته شدن یا نشت سقف می شود.
بهترین سازه برای نصب ایرانیت های سیمانی ، سازه فلزی ساخته شده از پروفیل های آهنی است. اطمینان حاصل کنید که فاصله آهن کشی زیر ایرانیت سیمانی نباید بیش از ۶۰ سانتی متر باشد! پیچ با واشرهای لاستیکی و آهنی بهترین پیچ برای نصب ایرانیت سیمانی است.

انواع ایرانیت سیمانی

ایرانیت یک ورق راه راه است که در پشت بام مکان های مورد نظر استفاده می شود. بیشتر مکان هایی که از انواع مختلف ایرانیت برای روکش استفاده می کنند سقف کارخانه ، سقف انبار و سقف پارکینگ است. برای زیباسازی شهر می توان از انواع ایرانیت سیمانی استفاده کرد ، به عنوان مثال در پیاده روها و پل های عابر پیاده از ایرانیت برای زیباتر شدن شهر استفاده می شود.

یکی از انواع ایرانیت سیمانی ، ایرانیت با مواد نانو آزبست است. این مدل هیچگونه مشکل زیست محیطی ندارد و در اندازه های مختلف تولید می شود. ایرانیت پنکوسیم همان ایرانیت سیمانی است که از سیمان و پنبه ساخته شده است. مقاومت سیمان ایرانیت بالاتر از ایرانیت فایبرگلاس است. این ورق های ایرانیت در اندازه های خاصی به بازار عرضه می شوند و برای سقف و دیوار استفاده می شوند. این نوع ایرانیت ها انعطاف پذیری ندارند و شکننده هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *