رابیتس کاری سقف پذیرایی

رابیتس کاری سقف پذیرایی

گچ کاری دیوارها و سقف خانه ها از مدت ها قبل در طراحی داخلی خانه های ایرانی رواج داشته است. مخصوصاً در اتاق خواب و اتاق پذیرایی از گچ بری برای جذابیت بیشتر استفاده می شود. انواع الگو های گچ بری برای سقف و دیوارهای خانه می تواند زیبایی و جذابیت معماری داخلی خانه را افزایش دهد. علاوه بر این ، استفاده از رابیتس کاری سقف پذیرایی با طرح های زیبا و متفاوت باعث ایجاد فضای متفاوت داخل دکوراسیون داخلی منزل شم می شود.
انواع مدل های رابیتس کاری ساختمانی را می توان در قسمت های مختلف خانه استفاده کرد. رابیتس کاری سقف پذیرایی ، گچ کاری سقف کاذب ، رابیتس کاری تزئینی ، رابیتس کاری آرک اوپن آشپزخانه از گچ های رایج هستند. ویژگی اصلی استفاده از رابیتس کاری برای دکوراسیون داخلی ، شکل پذیری ، قدرت چسبندگی و رنگ پذیری آن می باشد.

سقف کاذب رابیتس چیست؟

همانطور که می دانید سقف کاذب انواع مختلفی دارد که یکی از مشهورترین آن ها سقف کاذب رابیتس و گچ است. سقف کاذب رابیتس (که برخی آن را راویز می نامند) دارای گچ کاری و توری گالوانیزه هستند و بیشتر در معماری کلاسیک به عنوان سقف کاذب استفاده می شود.

پشت صحنه سقف رابیتس چیست؟

 

رابیتس کاری سقف

 

در این بخش در مورد اجزای مختلف سقف های کاذب رابیتس صحبت خواهیم کرد. ممکن است با این قطعات آشنایی نداشته باشید و برای شما مهم نباشد. اما اگر تصمیم دارید سقف رابیتس را به عنوان سقف پذیرایی خود انتخاب کنید ، پیشنهاد می کنیم این بخش را بخوانید.
از آنجا که برای داشتن سقف رابیتس با کیفیت ، باید قطعاتی را که قابل رویت نیستند اما بسیار مهم هستند ، بدانید که چیست و چگونه می توان آنها را به صورت کیفی کنترل کرد. در این بخش ، علاوه بر اینکه به شما می گوییم سقف کاذب رابیتس از کدام قسمت ها ساخته شده است ، ما نکات فنی را نیز برای شما در نظر گرفته ایم که باید برای هر بخش رعایت شود.

۱. میلگرد آویز

میلگرد معلق ، سقف کاذب رابیتس را به سقف اصلی متصل می کند. این تقویت کننده ها به دو روش اجرا می شوند.

۲. نبشی های باربر

اتصال سقف کاذب به میلگرد معلق از طریق نبشی ها انجام می شود.

۳. میلگرد های فرعی

میلگرد های فرعی فواصل گوشه های نورد را پوشش می دهند. وظیفه آنها این است که شبکه رابیتس را نگه دارند و اجازه ندهند که دچار کجی یا خمیدگی شود. علاوه بر این ، شکل کلی طراحی سقف توسط میلگرد های فرعی تعیین می شود.

۴. توری رابیتس

توری رابیتس از اتصال سیمهای نازک به یک سری پایه های گالوانیزه تشکیل می شود. به این پایه های اصلی ، پل یا ستون گفته می شود. تعداد پل های شبکه رابیتس یکی از معیارهای ارزیابی و نامگذاری رابیتس است. معیار دیگر وزن رابیتس است.

۵. سیم های گالوانیزه

سیم گالوانیزه یا همان سیم رابیتس ، سیم هایی با حداکثر قطر ۰.۸ میلی متر از فولاد گالوانیزه ساخته شده است. آن ها نرم تر از سیم های تقویت شده هستند و از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند.
از سیم گالوانیزه برای اتصال شبکه های رابیتس به میلگرد های فرعی یا اتصال شبکه های رابیتس به یکدیگر استفاده می شود.

۶. گچ یا سیمان

از گچ یا گاهی سیمان برای پر کردن حفره های شبکه های رابیتس استفاده می شود. در این قسمت ، مصرف مواد بسیار زیاد است و ضایعات زیادی وجود دارد. به طور کلی از گچ زنده (سخت است) برای کاهش پرت شدن مواد استفاده می شود.
در این بخش ، صلاحیت و تجربه گچ کار نقش زیادی در کاهش اتلاف مواد دارد.

۷. گچ کاری نمای سقف کاذب

سرانجام ، به بخشی رسیدیم که در مورد ظاهر کار صحبت می کنیم. گچ کاری ظاهر سقف تنها چیزی است که پس از پایان کار دیده می شود.

۸- دستگاه مورد نیاز برای اجرای رابیتس

ابزار و تجهیزات مورد نیاز سقف رابیتس شامل مواردی از قبیل دستگاه جوشکاری ، گیره های تقویت کننده ، قیچی میلگرد ، شاقول و … می باشد.

اشتباهات رایج اپراتورهای سقف کاذب رابیتس پذیرایی چیست؟

 

رابیتس کاری

 

در ادامه ، ما اشتباهات رایج در اجرای سقف های کاذب را لیست می کنیم و به شما خواهیم گفت که هر یک از این خطاها چه مشکلاتی را ایجاد می کند.
برای داشتن سقف کاذب با کیفیت باید به سه موضوع توجه داشته باشید: انتخاب طرح مناسب برای فضا ، رعایت نکات اجرایی و رعایت شرایط نگهداری مواد.

  • طراحی صحیح

در انتخاب طراحی مناسب برای فضا باید بسیار مراقب باشید. این کار را به یک طراح باتجربه بسپارید تا مناسب ترین طراحی و هماهنگ با فضای داخلی را با استفاده از حجم و ترکیبات مختلف مواد به شما پیشنهاد دهد.

  • رعایت نکات اجرایی

ما قبلا بخیه های اجرایی لازم در سقف رابیتس را توضیح داده ایم. اما به طور خلاصه ، موارد زیر باید رعایت شود:
شرایط جوی مورد نیاز در زمان اعدام
اگر هنگام گچ کاری دمای محیط بالاتر از ۵ درجه سانتیگراد باشد بهتر است. زیرا گچ در زیر ۵ درجه خشک می شود. این امر باعث مشکلاتی مانند افتادگی گچ روی سطوح ، تورم گچ ، از بین رفتن مقاومت فشاری و تغییر شکل گچ می شود.

  • شرایط نگهداری مواد

هنگام حمل ، بارگیری و تخلیه مواد اولیه رابیتس ها ، گوشه ها و ورق های رابیتس باید دقت شود تا دچار آسیب نشوند.
برای جلوگیری از زنگ زدگی ، مواد سقف رابیتس باید از باران و برف محافظت شود.
در کارگاه ها و انبارها باید میلگرد و نبشی ها را حفظ کرد تا با زمین تماس نداشته باشند. برای این کار می توانید از آجر یا چهار تراش استفاده کنید و مواد را روی آنها قرار دهید. این عمل از قرار گرفتن میلگرد ها و نبشی ها در معرض رطوبت خاک جلوگیری می کند. به علاوه ، خود آنها را در برابر آلودگی هایی مانند خاک ، روغن و … محافظت کنید.

سخن نهایی

گچ کاری و رابیتس کاری ساختمان به منظور جذابیت بیشتر در بیشتر خانه های ایرانی و به ویژه اتاق پذبرایی ، داشتن سقف های مدرن با استفاده از گچ کاری سقف تأثیر بیشتری نسبت به سقف های ساده و سفید در خانه ایجاد می کند. به همین دلیل ، انتخاب بهترین مدل متناسب با محیط خانه تأثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *